Rekreační zahrada

Řešení zahrady nabízí obsáhlý rekreační potenciál pro samotné klienty i jejich tři děti. Předzahrádka doplňuje zeleň k rozsáhlé dlážděné parkovací ploše a jednoduchou konstrukcí z kovu a dřeva kryje popelnice na tříděný odpad. Kolem jižní strany domu zůstává pouze trvalková výsadba, aby byl zachován přístup a případný příjezd na zadní část zahrady. Severní hranici pak tvoří živý plot.
Přímo na dům a přilehlé terasy navazuje velkorysá travnatá plocha se solitérní dřevinou. Potřebné soukromí u vířivky zajišťuje výsadba vyšších okrasných travin. Tato část zahrady je od okrajů pozemku oddělena gabionovou zídkou, která na západní straně přechází v široké schodiště vedoucí ke štěrkové ploše s dřevinami a trvalkami.
V této části se nachází zahradní domek, který v sobě ukrývá letní kuchyň, potřebný úložný prostor, jídelní stolek, knihovnu i dostatečně velkou postel. Fungovat tak může jako plnohodnotné bydlení pro teplé měsíce. Na domek navazuje drobná terasa s posezením, venkovní toaleta, sprcha a konstrukce houpačky. Za domkem je ukryt kompostér.
Ve štěrkové ploše je také usazeno přenosné ohniště, pískoviště (které bude po svém zrušení a malé přestavbě fungovat jako sedací plocha u ohniště) a užitkové záhony.
Studie řeší také rozlehlou terasu v patře, kterou pro větší soukromí dělí dřevěnými paravány v kombinaci s vyššími travinami. Lepší mikroklima na terase pak zajistí také roztroušené plochy zeleně, které obklopují jednotlivé gauče.

Jsme zahradní architekti a realizace zahrad je náš život.

Autor projektu: Ing. Jana Vojtková
Realizace zahrady: Ing. Jana Vojtková

Rekreační zahrada 01
Rekreační zahrada 02
Rekreační zahrada 03
Rekreační zahrada 04
Rekreační zahrada 05
Rekreační zahrada 06Rekreační zahrada 07Rekreační zahrada 09

Zahradní nábytek
TODUS

facebook exterier-design

JSME ČLENEM

logo svaz zakládání zelně

ROMAN DVOŘÁČEK 
Borová 1365
665 01 Rosice

KONTAKT
Tel.: +420 776 775 944
E-mail: info@exterier-design.cz

© exterier-design.cz 2016 | Design by zsladky.cz

Bc. Denisa Dvořáčková

EXTERIER-DESIGN s.r.o.
Borová 1365
665 01 Rosice

Tel.: +420 737 650 205 
E-mail: todus@exterier-design.cz

RYCHLÝ DOTAZ – TODUS ZAHRADNÍ NÁBYTEK