Venkovní pokoj nad přehradou

Zadání: vytvořit na velmi malé ploše příjemný prostor pro mladou rodinu a vytvořit tak další - venkovní pokoj, který bude lákat k pobytu.
Idea: tato zahrádka i se svými skutečně minimálními rozměry nabízí různé formy posezení, potěšení z květin, ohně, ale i vody. U domu byla stávající betonová terasa rozšířena a nahrazena příjemnějším dřevem. Tato terasa představuje hlavní pobytovou plochu a je zastřešena, aby bylo její užívání možné i za vlahých deštivých dnů. Bezprostředně na terasu navazuje stinný trvalkový záhon se soliterním muchovníkem a cortenovou mísou na vodu. Právě voda v zahradě byla jedním z přání investorů, proto je zde vnesena alespoň v této jednoduché formě. Samotná hladina vody se svým zrcadlením vytváří zajímavý efekt a zároveň bude fungovat jako pítko pro ptáky.
Celý prostor je po obvodu obklopen záhonem, kde dominují okrasné traviny, ale i kvetoucí levandule, šalvěje, třapatky nebo denivky. O jarní efekt se postarají cibuloviny. V zadní části "pokojíku" je navržena dřevěná pergola, která slouží jako opora pro popínavé rostliny a pro zavěšení křesílek a houpací sítě. Zároveň také rámuje krásný výhled do krajiny.
Pro dosažení maximálního soukromí je někde stávající pletivo nahrazeno vzdušným dřevěným oplocením, na kterém jsou umístěny truhlíky na bylinky.
Centrální plocha je pak rozdělena na dvě části. Jednu část tvoří perfektní trávník, lákající k bosé chůzi a druhá část je mlatová plocha, na které se opakuje cortenová mísa, tentokrát jako ohniště a posezení je možné na dubových kostkách.
Zahrada může krásně fungovat i při větším množství návštěvníků a je ideálním prostorem nejen pro poklidné rodinné večery, ale i pro zahradní party.

Jsme zahradní architekti a realizace zahrad je náš život.

Autor projektu: Bc. Nikola Potočková

Venkovní pokoj nad přehradou 1
Venkovní pokoj nad přehradou 2
Venkovní pokoj nad přehradou 3
Venkovní pokoj nad přehradou 4

Zahradní nábytek
TODUS

facebook exterier-design

JSME ČLENEM

logo svaz zakládání zelně

ROMAN DVOŘÁČEK 
Borová 1365
665 01 Rosice

KONTAKT
Tel.: +420 776 775 944
E-mail: info@exterier-design.cz

© exterier-design.cz 2016 | Design by zsladky.cz

Bc. Denisa Dvořáčková

EXTERIER-DESIGN s.r.o.
Borová 1365
665 01 Rosice

Tel.: +420 737 650 205 
E-mail: todus@exterier-design.cz

RYCHLÝ DOTAZ – TODUS ZAHRADNÍ NÁBYTEK