Zahrada s cortenovou vlnou

Projekt naší moderní zahrady vychází z konceptu moderního domu. Vytvořili jsme obytný prostor, který dokonale komunikuje se stavbou domu. Zahrada je rozdělena na jídelní část, aktivní část určená pro děti a relaxační část s centrem pod pergolou. Všechny části spolu navzájem komunikují a vytváří tak jeden obytný celek. Jídelní sestava posezení navazuje na kuchyň a přesouvá tak možnost stravování v zahradě. Z tohoto místa je pohled na menší vodopád vycházející z Cortenové stěny, který zároveň dotváří zvukovou kulisu. Cortenové stěny jsou záměrně navrženy jako křivky, které navodí dynamiku prostoru a pomůžou tak zjemnit všudypřítomné ostré tvary staveb.
Druhá část zahrady, kde dominantu tvoří ocelová pergola pokrytá zelenou střechou, sloužící jako přirozená klimatizace a ocelovou konstrukcí tak přirozeně dává do hry se zahradou. Pergola je doplněna o masivní skleněný bar, který působí jako strohá socha s odlesky čirých barev. Pod pergolou nesmí chybět velice pohodlný nábytek značky Todus  který dotváří atmosféru pohodlí a odkazuje tak na interiérové pohodlí sedačky v obývacím pokoji. Dětská aktivní část je posazena za modelační vlnou, jejíž součástí je i Cortenová stěna komunikující s hlavní ložnicí v domě.
Děti mají k dispozici houpačku a šikminu z trávníku pro jejich hravou kreativitu a nekonečné možnosti her. Součástí dětského koutu jsou vzrostlé stromy sloužící jako příjemný stín v letních měsících. Hlavními materiály jsou zde kov, sklo, keramika a dřevo. 

Jsme zahradní architekti a realizace zahrad je náš život.

Autor projektu: Roman Dvořáček
Vizualizace zahrady: Nikola Potočková, Roman Dvořáček

Zahrada s cortenovou vlnou 1
Zahrada s cortenovou vlnou 2
Zahrada s cortenovou vlnou 3
Zahrada s cortenovou vlnou 4
Zahrada s cortenovou vlnou 5
Zahrada s cortenovou vlnou 6
Zahrada u domu s prvky Jugendstilu 7
Zahrada u domu s prvky Jugendstilu 8
Zahrada s cortenovou vlnou 9
Zahrada s cortenovou vlnou 10

Zahradní nábytek
TODUS

facebook exterier-design

JSME ČLENEM

logo svaz zakládání zelně

ROMAN DVOŘÁČEK 
Borová 1365
665 01 Rosice

KONTAKT
Tel.: +420 776 775 944
E-mail: info@exterier-design.cz

© exterier-design.cz 2016 | Design by zsladky.cz

Bc. Denisa Dvořáčková

EXTERIER-DESIGN s.r.o.
Borová 1365
665 01 Rosice

Tel.: +420 737 650 205 
E-mail: todus@exterier-design.cz

RYCHLÝ DOTAZ – TODUS ZAHRADNÍ NÁBYTEK