Zahrada skleněný pavilon

Zadání: vytvořit funkční zahradu pro rodinu s dětmi. Navrhnout odpočinková místa a pavilon do zahrady. A především, doplnit architekturu domu.

Idea: Zahrada je projektovaná u funkcionalistického domu z roku 1930.
Plocha pozemku je cca 4000 m2 a nachází se zde dům, příjezdová cesta, prostorná garáž, několik vzrostlých stromů a bazén.
Skleněný pavilon je zahradním architektem navržen tak, aby se stal drahokamem funkcionalistické vily z třicátých let. Pavilon je vystaven z luxferových cihel. Obloukový půdorys kopíruje terasu z projektu architekta domu. Ocelová konstrukce pavilonu je vytažena nad skleněnou stěnu a střechu tvoří pouze nerezová síť pro popínavé rostliny.
Akcentem skleněného pavilonu se pak stává červená sedačka od firmy TODUS.

Velkým pozemkem, jako vinoucí se stužka protkává chodník z kamene z odseků žuly.
Terénní nerovnosti dotvarovávají kamenné zídky rovněž z žulového kamene. Tvar zídek je v polokruhových tvarech, které tak zahradě dávají geometrický výraz.

Kostru zahrady tvoří jak stávající vzrostlé stromy, tak i nově navržené. Navrhované stromy jsou například druhy: Betula, Prunus a Taxus.
Zahradu pokrývá porost intenzivně udržovaného trávníku a to v kruhovém tvaru v přední části zahrady. Největší plochu, která se rozpíná celou zahradou však pokryje travobylinná luční směs suchomilných rostlin zastoupená například kopretinou.

Centrální prostor u bazénu a v těsné blízkosti domu je navržen do štěrkového záhonu s porostem okrasných travin a kvetoucích rostlin. Jemné traviny pomůžou zjemnit masu patrového domu.

Zahrada nabízí jak posezení ve šperku zahrady, skleněném pavilonu. Ale i například posezení pod korunami stávajících lísek obecných rostoucích ve spodní části zahrady. Tyto velké keře budou mít od spodu vystříhané slabší větve. Tímto provzdušněním docílíme průhled směrem k domu. A vytvoříme tak živý pavilon s posezením na lavičce.

Na zahradě nechybí ohniště, dětská houpačka, trampolína a pískoviště. Stejně tak i užitková část v zadní části zahrady pro pěstování zeleniny a ovoce.

Zahrada je projektovaná pro velkou rodinu napříč generacemi. Každá část zahrady, tak dokáže nabídnout nepřeberné množství funkcí a zážitků.

Jsme zahradní architekti a realizace zahrad je náš život.

Autor projektu: Roman Dvořáček
Realizace zahrady: Roman Dvořáček

Zahrada skleněný pavilon 01
Zahrada skleněný pavilon 02
Zahrada skleněný pavilon 03
Zahrada skleněný pavilon 04
Zahrada skleněný pavilon 05
Zahrada skleněný pavilon 06
Zahrada skleněný pavilon 07
Zahrada skleněný pavilon 08
Zahrada skleněný pavilon 09
Zahrada skleněný pavilon 10
Zahrada skleněný pavilon 11
Zahrada skleněný pavilon 12
Zahrada skleněný pavilon 13
Zahrada skleněný pavilon 14

Zahradní nábytek
TODUS

facebook exterier-design

JSME ČLENEM

logo svaz zakládání zelně

ROMAN DVOŘÁČEK 
Borová 1365
665 01 Rosice

KONTAKT
Tel.: +420 776 775 944
E-mail: info@exterier-design.cz

© exterier-design.cz 2016 | Design by zsladky.cz

Bc. Denisa Dvořáčková

EXTERIER-DESIGN s.r.o.
Borová 1365
665 01 Rosice

Tel.: +420 737 650 205 
E-mail: todus@exterier-design.cz

RYCHLÝ DOTAZ – TODUS ZAHRADNÍ NÁBYTEK