Zahrada U Bojiště

Idea: Cílem řešení bylo navrhnout prostor vhodný pro malé děti i pro potěšení jejich rodičů. Do zahrady bylo potřeba vnést vhodné herní prvky, ale také venkovní kuchyni a prostor pro pěstování užitkových i okrasných rostlin.
Na západní straně od domu je navržen štěrkový trávník, který by měl snést i případný pojezd. Východní hranici tvoří plot z ptačího zobu, který má za cíl zakrýt nevzhlednou betonovou zeď. V osázení předzahrádky dominují traviny doplněné o kvetoucí trvalky.
Na většině plochy zahrady zůstává ponechána travnatá plocha, která je lemována trvalkovou výsadbou s okrasnými i jedlými keři. Je zde navržena jedna pergola kryjící venkovní posezení s venkovní kuchyní a grilem a jedna tvořící zázemí množírny u stávajícího zahradního domku.
Jižní část zahrady je tvořena sadem ovocných dřevin, které budou vhodně doplněny. Předěl mezi sadem a obytnou zahradou je ztvárněn akátovými kůly tvořícími vinohrad s navazující zeleninovou zahrádkou a skleníkem. Nástupní prostor mezi domem a zahradou, plocha kolem zahradního domku a kolem ohniště tvoří mlatový povrch. U vstupních schodů zakrývá víko retenční nádrže dřevěné molo s vodovodním kohoutkem. Druhé víko je skryto v zeleni. Od domu vedou k obytné pergole šlapáky z keramické dlažby. Podlaha této pergoly je tvořena dřevěnými prkny, případně keramickou dlažbou.

Jsme zahradní architekti a realizace zahrad je náš život.

Autor projektu: Ing. Jana Vojtková
Realizace zahrady: Ing. Jana Vojtková

Zahrada U Bojiště 01
Zahrada U Bojiště 02
Zahrada U Bojiště 03
Zahrada U Bojiště 04
Zahrada U Bojiště 05
Zahrada U Bojiště 06
Zahrada U Bojiště 07
Zahrada U Bojiště 08Zahrada U Bojiště 09

Zahradní nábytek
TODUS

facebook exterier-design

JSME ČLENEM

logo svaz zakládání zelně

ROMAN DVOŘÁČEK 
Borová 1365
665 01 Rosice

KONTAKT
Tel.: +420 776 775 944
E-mail: info@exterier-design.cz

© exterier-design.cz 2016 | Design by zsladky.cz

Bc. Denisa Dvořáčková

EXTERIER-DESIGN s.r.o.
Borová 1365
665 01 Rosice

Tel.: +420 737 650 205 
E-mail: todus@exterier-design.cz

RYCHLÝ DOTAZ – TODUS ZAHRADNÍ NÁBYTEK